שאלות ותשובות


איך מתבצע התהליך והטיפולים?
 
פגישת אבחון
 
בפגישה הראשונה מבצעים אבחון דרך כפות הרגליים שמטרתו לאתר את הפוטנציאל, כאבים, מחלות, דפוסים שמעכבים את ההתקדמות שלנו ועוד. האבחון מתבצע בישיבה על כיסא אבחון שמונח על המיטה. במהלך האבחון אני מתבוננת בכפות הרגליים ורואה את כל סיפור החיים של המטופל ברמה הפיזית, היסטוריה רפואית, רגשית ונפשית. אני משוחחת עם המטופל על נושאים שאני מוצאת לנכון ובשיתוף פעולה מלא אנו בוחרים את מטרות הטיפול העיקריים.
האבחון אורך כשעה וחצי, בהסתמך על האבחון אני בונה תוכנית אישית וייחודית המתאימה למטופל.
 
מה ניתן לראות ולאבחן דרך כפות הרגליים?
כפות הרגליים הן הראי של הגוף, ההשתקפות שלנו ושל המסע שלנו כאן, ברמה הפיזית, הרגשית והנפשית. האבחון מעניק תמונת מצב כוללת ומדויקת להפליא של העבר וההווה.
מטרת האבחון היא לאתר את התכונות הייחודיות והפוטנציאל האישי שאיתם באנו לעולם והאם אנו מממשים אותם. המכשולים שבדרך, דפוסים שמעכבים, חוסמים.
ניתן לראות דרך כפות הרגליים החל מתהליך העוברות שלנו ברחם אימנו, מאז היותנו עובר ועד עצם היום הזה. אם תהליך ההיריון והלידה היו תקינים, העבר שלנו- ינקות, ילדות, גיל התבגרות ועד היום.
דפוסים פיזיים- כאבים, מחלות, רגישות, בעיות תפקוד ועוד.
דפוסי התנהגות- ביישנות, מופנמות, כעס, דורסנות, ותרנות וכו'.
דפוסי חשיבה- לא אוהבים אותי, אני לא מוצלח, למה שאצליח, וכו'
דפוסים רגשיים נפשיים- טראומות- אובדן, התעללות ועוד.
יחסים עם האמא, האבא, בני זוג, ילדים ועוד.
באמצעות האבחון אני יודעת כיצד לגשת לטיפול, באילו שיטות וטכניקות לטפל, על מנת ליצור בריאות, איזון, שמחה ואיכות חיים.
 
פגישות טיפול
 
עם סיומו של תהליך האבחון, כשיש לנו תמונת מצב מדויקת וקווי טיפול מנחים. אנחנו מתחילים בתהליך הטיפולי. התהליך מתבצע אחת לשבוע, במשך שעה.
בתחילת כל טיפול מחליפים רשמים ומידע אודות הטיפול הקודם, השבוע שחלף ותגובות הטיפול. לאחר מכן מתבצע הטיפול על מיטת הטיפולים, בשכיבה.
פגישת טיפול מסתיימת לרוב עם מסקנות, תובנות והנחיות לתרגול עצמי, כל זה על מנת להגביר את יעילות הטיפול.
 
למי מתאים הטיפול :
-הטיפולים מיועדים לאנשים שחווים חוסר איזון ברמה כזו או אחרת. בין אם זה ברמה הפיזית- מחלה כרונית, כאב שמטריד ולא נותן מנוחה, לחץ נפשי, חרדה. ובין אם זה ברמה הרגשית- נפשית- תסכול, חוסר הצלחה, לבד, ייאוש, תחושת חוסר מימוש והגשמה ועוד.
מצב שבו אני אומר לעצמי שאני חייב שינוי, שככה אני לא יכול להמשיך, או, יכול, אבל אני לא רוצה להמשיך.
 
כמה טיפולים אני צריך על מנת להגיע לתוצאות הרצויות?
-זה מאוד אישי ואינדיבידואלי. לכל אחד יש קצב שינוי והתפתחות משלו. לכל אחד הטיפול מהדהד ושוקע בקצב אחר. לא ניתן להשוות בין מטופלים, לכן קשה לענות על שאלה זו, הנשאלת כל פעם מחדש. אולם, האבחון שאני מבצעת בפגישה הראשונה יחד עם הטכניקות שבהן אני מטפלת, כגון רפלקסולוגיה, שיטת גרינברג והתמקדות יוצרים מיקוד ודיוק שבא לידי ביטוי באורך התהליך. הם מקצרים וממקדים את התהליך וכבר מהפגישות הראשונות ניתן לחוש בשינוי משמעותי, הקלה והטבה.
 
האם ניתן באמצעות הטיפולים לטפל בבעיות גופניות ומחלות?
בהחלט ניתן לטפל ולשפר מצבים כרוניים, כאבים, מחלות ועוד. מטרת התהליך היא ליצור איכות חיים באמצעות איזון מערכות הגוף ומודעות.
אולם, חשוב לי לציין, שהתהליך אינו תחליף לשום טיפול תרופתי ואבחנה רפואית מקצועית.
 
אני בהריון. האם מותר במצבי לקבל טיפולים?
-כן. כרפלקסולוגית מומחית להריון, לידה ובעיות פוריות, יש לי כלים וטכניקות המיועדות לנשים בהריון, כמו גם, היכן אסור לגעת בהריון. בנוסף ישנן מס' שיטות טיפול נוספות המותרות גם בהריון, כך שלא צריכה להיות בעיה כלשהי לעבור תהליך בזמן הריון.
מעבר לכך, מניסיוני האישי, אני חושבת שלקבל ליווי וטיפולים בזמן הריון זו חוויה בלתי רגילה, מעצימה, מכינה את ההריונית לשלב הלידה ולאחריה, הן ברמה הפיזית- גופנית והן ברמה הרגשית- נפשית.
 
האם ניתן לטפל בתינוקות ופעוטות ?

כן. רצוי ומומלץ לתינוקות טיפולים ממוקדים על מנת להקל ולשפר את איכות חייהם. הטיפול בתינוקות הוא מאוד יעיל וניתן לראות שיפור ותוצאות בטווח קצר. היעילות הרבה בטיפול לתינוקות נובעת מכך שהם טהורים כל דפוסים ומשקעים. בממוצע הטיפול בתינוקות ופעוטות ארוך בין 2-3 טיפולים. הטיפולים יעילים לרוב לשיפור הרגלי שינה, שיפור מערכת העיכול, פתרון בעיות אוזניים וחיזוק המערכת החיסונית ועוד.
 
אני לקראת ניתוח. האם כדאי לבצע טיפול לפני ואחרי הניתוח?
כן, אפילו מומלץ. לפני הניתוח מומלץ לבצע טיפול שמטרתו חיזוק מערכות הגוף בדגש על המערכת החיסונית. חיזוק המערכות יביא להחלמת הגוף מהניתוח בצורה יעילה, מהירה ומטיבה עם הגוף.
לאחר הניתוח, ניתן לחזק את הגוף וללוות אותו בתהליך ההחלמה והריפוי.